A szakértők nem tudnak napirendre térni Jézus feleségével kapcsolatban. Többségük kételkedik is a dokumentum hitelességében.
A tulajdonos korai kereszténység szakértőjének, illetve a Harvardi Egyetem professzorának, Karen Kingnek mutatta meg a papiruszát, még 2011 végén. King hosszas kutató-konzultációk és alapos elemzések után ismertette csak a szöveget a római konferencián.
Az ókori tekercs felfedezésének körülményei még ismeretlenek, de az tényként kezelendő, hogy Egyiptomból származik a kopt nyelven íródott szöveg. A feltehetőleg II. századi görög textus fordítása egy dialógus töredéke, amiben Jézus feleségeként utal egy Mária nevű nőre.
A Münsteri Egyetem koptológusa, Stephen Emmel szerint nem árt óvatosnak lenni a töredék helyesírása miatt. A Hamburgi Egyetem papiruszszakértője, Alin Suciu pedig egyszerűen csak hamisítványnak tartja, míg a kairói Kopt Múzeum főigazgatója, Hani Szadak azt mondja, hogy az egyiptomi illetékesek semmit sem tudtak eddig a töredékről. Viszont Hani szerint, ha a papirusz valóban egyiptomi, akkor biztosan tudnának arról, hogy elhagyta az országot.
Jelenleg a tinta vegyelemzéses vizsgálatát tervezik. Mert, ha megegyezik-e a kémiai összetétele az ókorban használt tintákéval, akkor valóban rekonstruálható lehet Jézus feleségének története.