A mátészalkai, fehérgyarmati és vásárosnaményi telephelyeinken nagyobb fennakadás nélkül sikerült a kialakult helyzetet kezelni. A Jósa András Oktatókórházban a baleseti sebészek munkája többszöröződött meg. Egy átlagos naphoz képest háromszoros volt a betegforgalom.
A válltáji, csípőtáji, felkar, comb , lábszártörések, csukló törések ellátását az ügyeletben dolgozó orvosok, ápolók végezték, az esetszám nem indokolta további kollégák behívását. A legnagyobb gond a Jósa András Oktatókórház Sántha Kálmán Szakkórházában alakult ki.
Nagykállóban csütörtökön az esti órákban szakadt meg az áramszolgáltatás. A városban, így a szakkórház két telephelyén is leállt a fűtés, a vízszolgáltatás. A telefonhálózat is alig-alig működött, amely nehézséget okozott mind a belső, mind a külső kommunikációban., A kórház rendelkezésére álló aggregátora a szükségvilágítást tudta biztosítani,a betegek számára ásványvizet és meleg teát osztottak a nővérek.
A kézmosáshoz, a vízöblítéshez a legszükségesebb higiénés feltételek biztosításához tartálykocsikban érkezett a víz. A szakkórház Bátori úti telephelyén működő Rehabilitációs Osztály betegeit azonban be kellett költöztetni a belső telephelyre, mert az épületekben veszélyesen lecsökkent hőmérséklet..
Szombaton tartalék generátorral sikerült a vízellátást és a fűtést is helyreállítani, addig a betegek számára plusz takarókat biztosítottak. Szombaton este hatkor állt vissza a szolgáltatás azóta zökkenőmentes a betegellátás a Sántha Kálmán Szakkórházban is. Köszönetünket fejezzük ki a megyei katasztrófavédelemnek a takarókért, a vízért, illetve Nagykálló város vezetésének a vészhelyzetben nyújtott segítségéért.
Vitkai Éva, sajtófőnök